Płytka wyobraźnia to kalectwo

Fragment plakatu z kampanii

Kampania „Płytka wyobraźnia to kalectwo” to akcja społeczna mająca na celu ostrzeżenie młodych osób przed nierozważnymi i często tragicznymi w skutkach skokami do wody.

Corocznie w okresie wakacji setki młodych osób łamią kręgosłup, skacząc do wody w miejscach do tego nieprzeznaczonych.

NajnowsJedna z kreacji towarzyszących akcjii Szacun Tropikówza odsłona kampanii, zaprezentowana w sierpniu 2014 roku, przygotowana przez agencję reklamową WALK w przewrotny sposób pokazała jak tragiczne mogą być skutki nieprzemyślanych skoków do wody. „Wybierasz się nad wodę? Chcesz mieć pewność, że Twoja obecność nie zostanie niezauważona? Kup olej do opalania „SZACUN TROPIKÓW” rozpoczyna się reklama pod postacią internetowej aukcji, na którą trafić mogli użytkownicy portalu Allegro. W drugiej odsłonie kampanii na sprzedaż wystawiono slipy kąpielowe „Jumbo” bez efektu zimnej wody. Oba „produkty”  błyskawicznie podbiły internet i stały się tematem publikacji w największych serwisach polskiej sieci, oraz niezliczonych udostępnień na Facebooku i Twitterze. Tylko w ciągu pierwszego dnia emisji „SZACUN TROPIKÓW” doczekał się prawie 300 tysięcy odsłon.

plakat kampanii Płytka wyobraźnia to kalectwo

Oprócz kampanii internetowych cały czas uświadamiamy, że jeden nierozważny skok może na zawsze zmienić ich życie. Przy aktywnej współpracy jednostek Straży Miejskiej, Policji i WOPR chcemy dotrzeć do młodych osób – „potencjalnych skoczków” – z ideą kampanii „Płytka wyobraźnia to kalectwo”.

Wciąż aktualne są kreacje przygotowane wspólnie z agencją Upstairs Young&Rubicam, które wyróżniono w 2003 r. na Festiwalu Komunikacji Społecznej w Konkursie „Społeczny Program Roku 2002”.

Dowiedz się więcej na: plytkawyobraznia.pl

Zobacz spot telewizyjny promujący kampanię: