Przejdź do treści Otwórz / Zamknij Menu
Od 29 lat działamy na rzecz poprawy warunków życia osób z niepełnosprawnością w Polsce
szkolenie_glowne

Pracownicy MZA mieli okazję uczestniczyć w szkoleniu, pokazującym jak w prawidłowy sposób powinna wyglądać obsługa pasażera z niepełnosprawnością. Trenerami byli: Łukasz Bednarski oraz Krzysztof Wójtowicz.

Szkolenie pracowników MZA odbyło się 15 marca br. i zostało podzielone na dwie części – teoretyczną oraz praktyczną z wykorzystaniem autobusu. Uczestnicy szkolenia mieli okazję sprawdzić, jak to jest poruszać się na wózku czy z białą laską i jakich trudności mogą doświadczać podróżni, korzystający z autobusów komunikacji miejskiej, a trenerzy oprócz teori przekazali uczestnikom szkolenia dużo praktycznej wiedzy na temat zasad prawidłowej komunikacji z osobami o szczególnych potrzebach.

Kierowcy autobusów MZA uczyli się jak udzielać pomocy i w jaki sposób ją proponować; ćwiczyli konkretne czynności – wykonywane w najczęściej występujących sytuacjach podczas podróży osoby z niepełnosprawnością, jak np. przechylanie wózka podczas wprowadzania do pojazdu, czy prowadzenie osoby niewidomej. Uczestnicy byli bardzo otwarci i zaangażowani, zadawali dużo pytań i chętnie uczestniczyli w ćwiczeniach praktycznych.

Filmik z przeprowadzonego szkolenia dla pracowników MZA jest do obejrzenia TUTAJ

 

Przejdź na górę strony