Przejdź do treści Otwórz / Zamknij Menu
Od 29 lat działamy na rzecz poprawy warunków życia osób z niepełnosprawnością w Polsce
galeria_wilenska_certyfikat_2023

Centrum handlowe Galeria Wileńska na warszawskiej Pradze już po raz drugi otrzymało Certyfikat „Obiekt bez barier”. Zarządzający obiektem udowadniają, że dostępność to proces, który można stale ulepszać.

Owocna współpraca

– Pierwszy audyt Fundacji Integracja miał miejsce w Galerii Wileńskiej w 2017 r. W tym roku ponownie poddaliśmy się audytowi i wprowadziliśmy nowe udogodnienia by kolejny raz uzyskać tytuł „Obiektu bez barier” – opowiada Joanna Stążewska, Zastępca Dyrektora Galerii Wileńskiej –  Bardzo cenimy sobie współpracę z Fundacją, która dzieli się dobrymi praktykami i uświadamia, jakie udogodnienia mogą ułatwić osobom z niepełnosprawnościami pobyt w naszym centrum handlowym – dodaje.

Nowe technologie w służbie dostępności

Dzięki współpracy z Fundacją Integracja zarządzający Galerią Wileńską wprowadzili szereg udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami.

Od stycznia tego roku w punkcie informacyjnym centrum funkcjonuje pętla indukcyjna, dzięki której osoby słabosłyszące mają szansę bez zakłóceń porozmawiać z pracownikiem recepcji. Dodatkowo każdy może skorzystać z usługi tłumacza języka migowego, który niedługo będzie dostępny również dla klientów szukających informacji online. Połączenie z tłumaczem można uzyskać po zeskanowaniu kodu QR w info punkcie lub wejściu pod wskazany link na stronie internetowej. Osoby słabowidzące mają do dyspozycji tabliczki opisane alfabetem Braile’a, znajdujące się przy toaletach oraz przyciskach w windach. Pomocne w korzystaniu z wind są także nagrania głosowe, które sygnalizują klientom, na którym piętrze się znajdują. Klienci z niepełnosprawnościami ruchowymi również mogą bez przeszkód poruszać się po centrum – przed szerokimi wejściami znajdują się wygodne podjazdy, a w dostosowanych do wózków inwalidzkich toaletach mieści się system wzywania pomocy.

Nie tylko budynek

– W najbliższej przyszłości planujemy stworzyć na naszej stronie internetowej galeriawilenska.pl  zakładkę dedykowaną osobom z niepełnosprawnościami, w której wskażemy wszystkie udogodnienia dostępne na terenie centrum. Nasze działania chcemy szeroko komunikować także w samej Galerii.  – wskazuje Joanna Stążewska.

Przejdź na górę strony