Sprawni w pracy. Zatrudnienie osób niepełnosprawnych w politykach Unii Europejskiej i wybranych państw członkowskich

Okładka publikacji „Sprawni w pracy. Zatrudnienie osób niepełnosprawnych w politykach Unii Europejskiej i wybranych państw członkowskich”Pobierz „Sprawni w pracy. Zatrudnienie osób niepełnosprawnych w politykach Unii Europejskiej i wybranych państw członkowskich” w formacie ZIP 7,6 MB

Książka J. Gałęziaka Sprawni w pracy omawia kwestie zatrudniania i integracji osób niepełnosprawnych w różnych krajach unijnych, prezentuje polityki państw członkowskich wobec tej grupy społecznej, różne formy aktywizacji, zatrudniania (socjalne, chronione) i wsparcia osób niepełnosprawnych poprzez systemy szkoleń, dotacji dla pracodawców i pomoc asystentów. Autor przedstawia także, jak kwestie związane z zatrudnianiem niepełnosprawnych regulowane są przez różne akty prawne i jakie konsekwencje dla Polski wynikają z przystąpienia do UE.

Książka została wydana także na płytach CD.

Pobierz publikację w wersji elektronicznej (aby przeczytać książkę, należy rozpakować pobrane archiwum – np. za pomoca programu WinRAR – i otworzyć plik index.html)

Uwaga: publikacja nie może być wykorzystywana w celach komercyjnych.

Kampania Sprawni w pracy ma kreować pozytywny wizerunek osób niepełnosprawnych jako pracowników, pobudzać je do aktywności na rynku pracy i promować ich zatrudnianie wśród przedsiębiorców. Pierwszym etapem kampanii było przygotowanie m.in. wspomnianej publikacji.

Osoby zainteresowane publikacją mogą się skontaktować z Centrum Informacyjnym dla Osób Niepełnosprawnych: centrum@niepelnosprawni.pl