„Integracja” 4/2014 (PDF)

Okładka magazynu „Integracja” nr 4/2014 (otwórz większe zdjęcie)Kto nie wie, co to znaczy: strona internetowa dostępna dla wszystkich – dowie się tego m.in. po przeczytaniu wypowiedzi audytorów i ekspertów Integracji, podsumowujących swoją 3-letnią pracę w projekcie na rzecz dostępności internetu. Zwieńczenie tego projektu i jego wielkie podsumowanie dokona się 17 września br. podczas międzynarodowej konferencji DOSTĘPNOŚĆ POLSKA 2014 w Centrum Konferencyjnym Muranów w Warszawie.

Kto nie wie, jak piękna i fotogeniczna jest Miss Polski na wózku 2014 – powinien zobaczyć nasz warszawski fotoreportaż z Miss Julią w roli głównej.Tak wysmakowane zdjęcia znajdziecie tylko w „Integracji”!

Kto lubi fotoreportaże – zobaczy w „Integracji”, co się działo na Stadionie Narodowym zamienionym w gigantyczny basen, na którym rywalizowała w Halowym Pucharze Świata czołówka windsurferów. Byli tam oczywiście kibice z niepełnosprawnością.

Kto jeszcze nie słyszał o „wędrującym” po Polsce egzoszkielecie, który pozwala osobom sparaliżowanym stanąć na nogi i chodzić – powinien przeczytać o tym, jak to się stało, że w ciągu niespełna tygodnia dziesięcioro ochotników, do lat od lat poruszających się tylko na wózkach, zrobiło razem 7450 kroków!

Kto nie wiedział, że stare karty parkingowe prawdopodobnie będą obowiązywały do 30 czerwca – może być zadowolony, że zyskuje czas, ale tym bardziej powinien przeczytać o tym, jak służby porządkowe walczą z ludźmi nieprawnie korzystającymi z tego dokumentu.

Kto chciałby dowiedzieć się o korzyściach wynikających z hipoterapii, niesamowitych atutach konia-terapeuty i wyjątkowości prowadzących te zajęcia hipoterapeutów – znajdzie niezbędne informacje w relacji z tych efektywnych zajęć.

Kto nigdy nie był na Wielkiej Gali Integracji (w tym roku 6 listopada w hali Arena Ursynów) – na pewno zostanie zachęcony do uczestniczenia w tym wydarzeniu, gdy pozna jego historię i kulisy. Zapraszamy na to wspólne święto, w tym roku podsumowujące 20-lecie INTEGRACJI, podczas którego wystąpią m.in. zespół ENEJ i Monika Kuszyńska.

Kto czeka, aby móc głosować na swojego Człowieka bez barier i pomoc mu zdobyć Nagrodę Publiczności – powinien pamiętać, że tylko do 3 października br. można zgłaszać kandydatów do tego wyjątkowego konkursu. Promuje on ludzi, którym niepełnosprawność nie przeszkodziła osiągnąć sukcesu, zrobić kariery ani realizować się na wielu polach aktywności.

INTEGRACJA, jako lider i ekspert w zakresie dostępności architektonicznej, stron internetowych, szkoleń (m.in. dotyczących obsługi klientów z niepełnosprawnością) oraz zatrudniania, ma się czym pochwalić – ostatnio pomogła zdobyć Galerii Mokotów prestiżowy certyfikat „Obiekt bez barier” i przeszkoliła pracowników Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie. Przy okazji zdradzamy też tajniki pracy audytorów dostępności stron internetowych, którzy współtworzyli nową dostępną stronę INTEGRACJI, na którą nieustająco zapraszamy (www.integracja.org).

W bieżącym numerze Czytelnicy znajdą oczywiście kolejną porcję informacji z kraju i ze świata, propozycje ciekawych książek (które można od nas otrzymać, dzwoniąc do redakcji 18 października), stron WWW oraz artykułów z czasopism ważnych dla naszego środowiska.

Pobierz „Integracja” 4/2014 (z wersją do druku) PDF 6 MB