„Integracja” 4/2013 (PDF)

Okładka magazynu „Integracja” 4/2013Dla wszystkich, którym umknęła informacja o sukcesie Olgi Fijałkowskiej, czyli pierwszej Miss Polski na wózku, przypominamy to wydarzenie, które wywołało wielkie medialne poruszenie, wiele dobrych emocji, ale i różnych opinii. Czy warto organizować takie konkursy i jak są one robione na świecie? Te pytania kierujemy nie tylko do organizatorów, ale i sponsorów, a także do kobiet rywalizujących – miejmy nadzieję – w następnych edycjach konkursu.

Warto wiedzieć, że Miss Polski na wózku jest jedną z kandydatek do Nagrody Publiczności w 11. edycji konkursu Integracji „Człowiek bez barier” – w gronie 15 znamienitych osób z całej Polski. Czekamy na głosy Czytelników do 3 października br. – na portalu www.niepelnosprawni.pl.

Internauci w tym numerze skorzystają z kolejnej odsłony tajników funkcjonowania serwisów społecznościowych – tym razem tych oprócz Facebooka. Bez wątpienia pomagają one w rozwoju kariery, ale i promocji siebie jako pasjonatów i hobbystów – oczywiście pod warunkiem, że korzysta się z nich z głową i aktywnie. Warto wziąć sobie jednak do serca, że brak działań na własnym profilu to… objaw lenistwa.

Już za chwilę zaczyna się rok akademicki i studenci poza zgłębianiem tajników wiedzy znów zaczną boje o stypendia, dotacje i dofinansowania. Miejmy nadzieję, że organizacyjne zamieszanie i opóźnienia w wypłacie środków z tzw. Modułu II programu „Aktywny Samorząd” tym razem się nie powtórzą.

Polecamy relację z jubileuszowej edycji koszalińskiego festiwalu Integracja „Ty i Ja”, który dla wielu fanów kina jest jak święto, na które się czeka cały rok!

Wszystkim zagubionym w gąszczu przeciwności losu, w sytuacjach bez wyjścia, tkwiącym w dramatycznych okolicznościach, gdy wydaje się, że wszystkie drogi zostały już przebyte i zamknęły się wszystkie drzwi – proponujemy poradnik dla szukających pomocy. Doświadczeni dziennikarze gazet, popularnych programów radiowych i telewizyjnych, ale też urzędnicy i działacze społeczni podpowiadają w nim, do kogo, kiedy i w jaki sposób pisać, by o sprawie dowiedział się… cały świat i by ktoś uruchomił lawinę skutecznych działań.

Jak zwykle w numerze „Integracji” znajdą Państwo wiadomości z kraju i ze świata, porady prawne, zaproszenia do konkursów i interesujących lektur oraz bardzo ważne sygnały od Czytelników.

Pobierz „Integrację” 4/2013 (w wersji do druku) PDF 6 MB