„Integracja” 3/2013 (PDF)

Okładka magazynu „Integracja” 3/2013Czy to odpowiedzialne, aby będąc niepełnosprawnym mężczyzną, decydować się na dziecko? Czy w ogóle ktoś taki może mieć dzieci? I czy warto być tatą z niepełnosprawnością? Takie pytania prześladują wielu mężczyzn, którzy obawiają się tego, że dziecko w ich związku dodatkowo obciąży partnerkę, a oni nie podołają trudom rodzicielstwa. Polecamy historie ojców, którzy pokonali takie obawy.

Niepełnosprawność, nawet jeśli pozbawia niektórych ludzi szans na bycie rodzicem, to nie może zabierać możliwości życia w rodzinie czy w bliskości z wybranym człowiekiem. Wiele samotnych osób intensywnie poszukuje partnera. Aby takie poszukiwania były skuteczniejsze, dziś korzysta się z nowoczesnych form zawierania znajomości. Popularny jest oczywiście Internet, a na nim tzw. portale randkowe, ale okazuje się, że nadal skuteczne są usługi biur matrymonialnych. Biura całkiem dobrze dostosowały się do współczesnych mediów, wyzwań naszych czasów i niegasnących ludzkich potrzeb…

Internet jako miejsce kontaktu z ludźmi jest bezkonkurencyjny w wielu innych – poza sprawami sercowymi – obszarach życia i nie trzeba o tym nikogo przekonywać. Facebook, GoldenLine czy inne serwisy społecznościowe stały się kopalnią informacji o ludziach – pamiętajmy, że także dla pracodawców, partnerów biznesowych, klientów itd. Podpowiadamy, jak z głową zadbać o swój wizerunek i umiejętnie skorzystać z potencjału tych mediów, w zależności od swoich potrzeb.

Obok posiadania bliskiej osoby, rodziny i przyjaciół kolejną ważną potrzebą człowieka jest własne mieszkanie. I tu osoba z niepełnosprawnością jest także w trudniejszej sytuacji – większość deweloperów nie tworzy bowiem ofert dla takich klientów. O tym, jakie bariery trzeba pokonać, by zamieszkać wygodnie i estetycznie, warto przeczytać w bieżącym numerze.

A kiedy zechcą Państwo po prostu nacieszyć się latem i wyruszyć gdzieś w podróż, to oczywiście nie odstraszamy, ale uwaga! – trzeba się mieć na baczności. Wciąż nie jest niczym niezwykłym brak dostosowanych hoteli, przewoźników i wykwalifikowanej kadry świadczącej usługi turystyczne. Jednakże powolutku coś zaczyna zmieniać się na lepsze. Sprawdziliśmy, na co aktualnie może liczyć w Polsce turysta na wózku. Ten artykuł to lektura obowiązkowa!

Jak zwykle w numerze „Integracji” znajdą Państwo najnowsze wiadomości z kraju i ze świata, porady prawne i interesujące sygnały od Czytelników.

Pobierz „Integracja” 3/2013 (z wersją do druku) PDF 8,7 MB