„Integracja” 2/2014 (PDF)

Okładka drugiego wydania magazynu „Integracja” w 2014 rokuGłówny temat numeru 2/2014 „Integracji” to oczywiście karta parkingowa. Trudno bowiem, abyśmy nie podjęli gorącego tematu ostatnich tygodni – czyli zmian w przepisach dotyczących tego dokumentu. Weszły one w życie 1 lipca br. i od tego dnia można składać stosowne wnioski. Publikujemy obszerne informacje na temat zmian, ale i vox populi, czyli komentarze internautów – od miesięcy przerzucających się argumentami za i przeciw.

Nie raz jeszcze przypomnimy, że dotychczasowe karty będą ważne tylko do 30 listopada br. A później – spóźnialscy i gapowicze – mają perspektywę… mandatów i punktów karnych. Karty były dotąd często nadużywane przez osoby nieuprawnione, łatwe do sfałszowania i nierzadko niehonorowane za granicą. Od 1 grudnia 2014 r. będą nowoczesnym dokumentem dla osób najbardziej potrzebujących ze względu na trudności w poruszaniu się.

W numerze 2/2014 Czytelnicy znajdą też m.in. kolejną część jubileuszowego cyklu „Integracji”, pod tytułem: „Spoty, billboardy i plakaty”, która – jak łatwo zgadnąć – prezentuje kampanie społeczne INTEGRACJI – pionierskie, szokujące, głośne medialnie i wielokrotnie nagradzane. Warto zapamiętać, że nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa w sprawie kampanii – a szczegóły wkrótce!

Polecamy też niezwykły materiał o ostatnim polskim ćwierćwieczu – emocjonalny, osobisty, ale głęboko prawdziwy – o tym, jak ważna jest wolność i że w ferworze politycznych sporów nie dość ją doceniamy.

Ucichły echa protestów rodziców i opiekunów osób z niepełnosprawnością – tak dzieci, jak i dorosłych – ale nie zapominajmy, że toczy się tzw. okrągły stół na temat zmian systemowych. Co nam zostało po protestach i jaki ciąg dalszy nastąpi – zastanawia się mama 19-latka z autyzmem.

Zwracamy – jak zawsze – uwagę na dobre rozwiązania i praktyki ułatwiające życie, wśród których są: możliwość kupienia używanego samochodu z gwarancją dilera, wysłanie listu czy faktury – bez wychodzenia z domu, a także troska o komfort wszystkich podróżnych na polskich drogach i wszystkich użytkowników telefonów.

Wśród działań wartych naszego poparcia znalazł się także wolontariat pracowniczy, którego doświadczyliśmy w Centrum Integracja w Warszawie. Pracownicy jednego z banków pomogli nam odmalować i przemeblować tę placówkę, a przy okazji wsparli swoją wiedzą redakcję serwisu finansebezbarier.pl… wkrótce także odświeżonego.

INTEGRACJA jako lider i ekspert w zakresie dostępności architektonicznej, stron internetowych i szkoleń (m.in. dotyczących obsługi klientów z niepełnosprawnością) oraz zatrudniania, ma się czym pochwalić – od połowy czerwca działa nasza w pełni dostępna strona internetowa. Po nową treść i formę zapraszamy pod stary adres, czyli na www.integracja.org.

W numerze Czytelnicy znajdą oczywiście kolejną porcję informacji z kraju i ze świata, propozycje ciekawych książek i stron WWW oraz artykułów z czasopism środowiska.

Pobierz „Integracja” 2/2014 (z wersją do druku) PDF 6 MB