„Integracja” 1/2016

okładka magazynu Integracji 1/2016 z niewidomym strażakiem na potrzeby kampanii Sprawni w pracyWydanie nr 1/2016 „Integracji” ciągnie za sobą wiele atrakcji!

Idealnie zbiegło się ze startem niesamowitej kampanii społecznej Integracji – tym razem pod hasłem: „Nie chcę być strażakiem” (więcej o kampanii na portalu sprawniwpracy.pl). Naprawdę warto przekonać się, z jakiego powodu ten atrakcyjny, szanowany i pełen wyzwań zawód można odrzucić!

Bieżący numer w całości jest INNY i NOWY, gdyż przygotowany zgodnie z nową księgą stylu Integracji (tzw. brand bookiem), obowiązującym w naszej organizacji od listopada 2015 r. Jesteśmy bardzo ciekawi ocen i wrażeń Czytelników. Zachęcamy do korespondowania z nami na ten temat (o czym więcej – poniżej).

Część nakładu numeru 1/2016 została wzbogacona o numer archiwalny. Wyczyściliśmy bowiem szafy, zakamarki, piwnice i magazyny w całym kraju, gdzie spoczywały pojedyncze unikatowe egzemplarze „Integracji” nawet z ubiegłego wieku (!), i połączyliśmy je z bieżącym numerem, zachęcając Czytelników do konfrontacji. Na str. 21 znajdziecie informację o KONKURSIE z atrakcyjnymi nagrodami, w którym należy zaledwie opisać swoją przygodę z „Integracją”. Słowem – jak się zaczęła nasza przyjaźń i dlaczego trwa tyle lat? Inspiracją niech będzie opowieść pani Renaty Strączek z Zębu k. Zakopanego – naszej wiernej Czytelniczki od 1995 roku! 

Jak zawsze oferujemy Czytelnikom poradniki: dla pacjentów, klientów, podróżnych, kierowców, pasażerów, mieszkańców i obywateli – m.in. o tym, jak „załatwić” sobie pochylnię, a jak „kopertę” blisko domu, jak odpocząć w Konstancinie i czym lepiej się przemieszczać: samochodem czy samolotem…

Poza poradnikami polecamy kolejną część cyklu „Jak żyć z…”/Jak żyć na…”. Tym razem swoimi doświadczeniami dzieli się bohaterka kampanii społecznej STOMAlife i finalistka konkursu „Człowiek bez barier 2015” – Paulina Kaszuba-Krzepicka.

Jesteśmy pewni, że Czytelnikom przypadnie do gustu praktyczny poradnik doświadczonego kuracjusza, ubarwiony cytatami z wielu „piosenek sanatoryjnych” i rozmowa z „królową polskich seriali” – słynną scenarzystką m.in. „Klanu”, „M jak Miłość”, „Na dobre i na złe” – Iloną Łepkowską.

W numerze także informacje z kraju i ze świata, recenzje książek, porady prawne oraz informatory ZUS i PFRON. Szukajcie nas w placówkach tych instytucji albo zamawiajcie prenumeratę „Integracji” na 2016 rok, płacąc jedynie koszty przesyłki.

Zapraszamy do lektury!