„Integracja” 1/2014 (PDF)

Okładka magazynu „Integracja” 1/2014W numerze 1/2014 Czytelnicy znajdą m.in. pierwszą część jubileuszowego cyklu Integracji, zatytułowaną „Tak było… tak jest”, a przy niej Konkurs na zdjęcie 20-lecia (z cennymi nagrodami); materiał o rodzinach zastępczych z dziećmi z niepełnosprawnością; prezentację jednego dnia z życia doświadczonej pani oligofrenopedagog, uczącej dzieci w ich domach w małych miejscowościach na Mazowszu, obszerną zapowiedź supernowoczesnego dostosowywania samochodu dla byłego panczenisty, niemal całkowicie sparaliżowanego po niefortunnym skoku do wody; opowieść o 60-letnim twórcy, a obecnie studencie szkoły artystycznej, który osiem lat temu był w śpiączce po wypadku w górach; osobiste ostatnie pożegnanie malarza i poety Ireneusza Betlewicza, wieloletniego autora „Integracji”; analizę życia codziennego polskiego rencisty – z punktu widzenia jego dochodów i wydatków, a także rzeczowe podsumowanie sytuacji prawnej osób z lekkim stopniem niepełnosprawności.

Zachęcamy też do zapoznania się z materiałami na temat INTEGRACJI jako organizacji, która od lat jest liderem i ekspertem w zakresie dostępności architektonicznej, stron internetowych i szkoleń m.in. dotyczących obsługi klientów z niepełnosprawnością oraz zatrudniania osób z niepełnosprawnościami.

Jak w każdym numerze na Czytelników czeka też porcja informacji z kraju i ze świata, propozycje ciekawych książek i stron WWW oraz artykułów w czasopismach środowiska.

Pobierz „Integracja” 1/2014 (z wersją do druku) PDF 6 MB