„Integracja” 1/2013 (PDF)

Okładka magazynu „Integracja” 1/2013Okładka tego numeru „Integracji” przyciąga wzrok niecodziennym zdjęciem. Pochodzi ono z sesji modelki Aldony Plewińskiej, która jako dziewczyna pełna energii i pomysłów na życie lubi niezwykłe wyzwania. Z pewnością nie zamierza też ograniczać się do jednej tylko profesji, choć przygoda z modelingiem jest dla niej ważnym zawodowym doświadczeniem.

Artystycznym zdjęciem pięknej dziewczyny poszukującej swojego miejsca w świecie oprawiliśmy tę edycję magazynu bardzo serio traktującego o różnych aspektach zatrudnienia osób z niepełnosprawnością. W tym numerze Czytelnicy znajdą zarówno aktualną analizę sytuacji na rynku pracy, jak i konkretne pomysły na zatrudnienie ludzi młodych i po 55. roku życia, w tym w urzędach i instytucjach.

Przyjrzeliśmy się też kandydatom do pracy – ich podejściu do zatrudnienia i poszukiwania pracodawców. Jak się okazuje, wciąż pozostaje w tych  kwestiach dużo do zrobienia!

Wiosna każdego roku to dla wielu rodziców czas rozglądania się za dobrą szkołą dla dziecka. Jeśli ma ono jakąś dysfunkcję, warto szczególnie starannie przygotować się do poszukiwań, przede wszystkim uwzględniając w procesie edukacji realne możliwości i pragnienia dziecka. Podpowiadamy, jak to zrobić z głową i sercem.

Mamy nadzieję, że ten numer trafi też do rąk osób, które jeszcze nie miały okazji zbliżyć się do środowiska ludzi z niepełnosprawnością, ale z racji swojej profesji czy zainteresowań powinny umieć zachować się właściwie, gdy to nastąpi. Poradnik dla funkcjonariuszy służb mundurowych może okazać się przydatny także dla tych wszystkich, którzy akurat zaczynają znajomość lub pracę z  osobami z niepełnosprawnością.

W numerze czytelnicy znajdą też – jak zwykle – aktualne informacje prawne i kulturalne oraz ciekawostki ze świata.

Pobierz „Integrację” 1/2013 (z wersją do druku) 7,8 MB